Sierpień 20 2018 13:29:52

Łącznie użytkowników: 2
Najnowszy użytkownik: Marcin Truchlewski
Powitanie
Stowarzyszenie Historyczne Sagan powstało w lipcu 2009 r. Założone przez grupkę zapaleńców, obecnie liczy sobie 20 osób i nadal prężnie się rozwija. Głównym zadaniem grupy jest promocja historii II wojny światowej w różnych formach: od rekonstrukcji historycznej, poprzez kręcenie filmów, aż do prezentacji sprzętu i umundurowania podczas imprez masowych. Stowarzyszenie składa się z sekcji niemieckiej oraz radzieckiej. Grupa Wehrmachtu odwzorowuje wczesnowojenną jednostkę Panzergrenadiere (Grenadierów Pancernych), natomiast w sekcji radzieckiej, oprócz jednostki piechoty istnieje także kobiecy poddział rozpoznawczy. Docelowo planowane jest także sformowanie sekcji Ludowego Wojska Polskiego i Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie. Grupa ma na swoim koncie udział w wielu historycznych imprezach oraz rekonstrukcjach, takich jak min. : bitwa o Kołobrzeg, rekonstrukcja potyczek z kwietnia 1945 r. w Szczawnie, walki o Kostrzyn, czy też rekonstrukcja starcia pod Falaise. Stowarzyszenie Historyczne Sagan bierze także udział w corocznych obchodach rocznicy Wielkiej Ucieczki, organizowanych przez Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu. Nasza działalność związana jest z promocją historii i wszelkie elementy umundurowania i wyposażenia, zawierające symbolikę systemów totalitarnych mają na celu jedynie wierne odwzorowanie realiów historycznych. W żadnym wypadku nie służą one promocji ideologii totalitarnych. Stowarzyszenie nieustannie dąży do dbałości w odwzorowaniu sprzętu i umundurowania. Chętnie przyjmujemy w nasze szeregi każdego, który jest w stanie poświęcić swój wolny czas na rozwijanie naszej wspólnej historycznej pasji.
Podziękowania Dla SHS

www.shs.um.zagan.pl/images/news/loko_piknik.jpg

"Kierunek: Berlin!"

W dniach 31 marca - 1 kwietnia 2012 r. na żagańskim poligonie zorganizowaliśmy sesję fotograficzną. Przepiękne zdjęcia autorstwa Marcina Kurzawskiego można obejrzeć w naszej galerii.

Pierwsze galerie zdjęć już dostępne! Zapraszamy do oglądania.

Jarmark Michała 2011

Stowarzyszenie Historyczne Sagan, wraz z zaprzyjaźnionymi grupami rekonstrukcyjnymi, zaprasza w sobotę o godzinie 16 do Pałacu na wyspę. Odbędzie się tam rekonstrukcja walk na froncie zachodnim z lata 1944 r.

Nie masz jeszcze konta?

Nie możesz się zalogować?
Jesteśmy na Facebook